درباره ازن

به نام خداوندي كه جان را آفريد و ما را به عنوان اشرف مخلوقات صاحب آن گردانيد. از ابتداي خلقت زمين هنگام رعد و برق در طبيعت ازن به وجود مي‌آمد و خاصيت ضدعفوني كنندگي آن بر پالايش اب و هوا و محيط زيست مشهود بوده است.

اکسیژن فعال (ازن) چیست؟
اكسيژن فعال يا O3 اتم تكامل يافته اكسيژن مي‌باشد كه قوي ترين اكسيد كننده و ضدعفوني كننده تجاري بوده و پس از تركيب با انواع آلاينده ها و تبديل آن به فرآورده هاي بي ضرر هيچ اثري از خود بر جا نگذاشته و به O2 تبديل مي‌شود. به همين دليل است كه ضدعفوني با ازن، ضدعفوني همگام با طبيعت ناميده مي شود.
ازن بدون در نظر گرفتن ماهيت، (ميكروب، ويروس و باكتري) عامل بيماري زا را از بين مي برد. ضدعفوني، سم زدايي، انگل زدايي، بو زدايي و گند زدايي با گاز ازن در صنايع مختلف كاربرد دارد و چندين برابر كارآيي بيشتر و بي ضررتر نسبت به كلر دارد.
سازمان هاي مختلفي استفاده از گاز ازن را تأييد نموده اند كه ليست سازمان ها از اين قرار است:
* سازمان غذا و داروي آمريكا (FDA)
* سازمان بهداشت جهاني (WHO)
* سازمان محيط زيست آمريكا (EPA)
* وزارت بهداشت و درمان ايران
* شركت آب و فاضلاب تهران
* سازمان تجهيزات پزشكي
* دانشكده علوم پزشكي بقيه الله
- گروه صنعتي سيلاني ازسال ۱۳۸۳ تحقيقات خود را پيرامون تأثيرات ازن بر صنايع مختلف آغاز نمود كه اين امر تا پايان سال ۱۳۸۹ ادامه يافت و نتايچ چشمگيري در رابطه با (صنايع شيلات، كشاورزي دام و طيور، درمان، مصارف خانگي) حاصل شد كه منجر به شروع تجاري سازي محصول و كسب تأييديه هاي مختلف از ارگان هاي ذيربط گرديد. تأييديه هاي گرفته شده و در حال اقدام اين گروه عبارتند از:
۱- مركز تحقيقات كمك درماني ازن (دانشگاه بقيه الله)
۲- انستيتو پاستور ايران
۳- انجمن صنفي پرورش و توليد كنندگان مرغ گوشتي استان اصفهان
۴- مركز تحقيقات شيلات كشور
۵- مركز تحقيقات علوم دامي كشور
۶- مركز تحقيقات ترويج كشاورزي كشور
۷- مركز بهزيستي استان اصفهان
۸- دانشگاه آزاد اسلامي واحد خوراسگان (بخش كشاورزي و گياه پزشكي)
۹- دارنده گواهينامه كنترل كيفيت محصول ISO 9001
۱۰- دارنده استاندارد CE اروپا
قانون طلايي اكسيژن فعال
بهتر است بگوييم مولكول سه ظرفيتي ازن و ملكول دو ظرفيتي اكسيژن و اتم تك ظرفيتي اكسيژن فعال همگي از خانواده اكسيژن مي‌باشند. اكسيژن يك ملكول دو ظرفيتي و پايدار بوده و به خودي خود ماندگار است. اما چنانچه به آن انرژي وارد نمائيم آن را شكسته و در زمان انتشار انرژي به ملكول سه ظرفيتي ازن مي‌رسيم و از آنجايي كه مولكول ازن كاملاً ناپايدار است با قطع انرژي سريعاً به اكسيژن و اتم اكسيژن تبديل مي‌گردد .قدرت شگفت انگيز و قانون طلايي اكسيژن فعال همين جا بروز مي كند. چنان چه اتم اكسيژن در مجاورت و تماس با مولكول هايي مانند ويروس، ميكروب، قارچ، باكتري، گازهاي سمي، بوي نامطبوع تركيبات آلي، اكسيدهاي ازت و ساير عوامل بيماري زا قرار گيرد باعث تغيير و بي خطر شدن آنان مي‌گردد. در انتهاي چرخه تبديل اكسيژن به اكسيژن، دو اتم اكسيژن با يكديگر پيوند خورده و مجدداً به مولكول اكسيژن تبديل مي گردد. پالايش و ضدعفوني با اكسيژن فعال به طرز خارق العاده اي بدون دستكاري در طبيعت عمل می كند.

 

.